Corner-2

Návrh ostrovného FV systému

Vlastníte chatu, chalupu, karavan, jachtu, alebo akýkoľvek iný občiansky či priemyselný objekt v mieste, kde nie je privedená elektrina z rozvodnej siete? Ak áno čítajte ďalej.

Plagat

Ponúkame vám v tejto dobe už osvedčenú vymoženosť - pomocou fotovoltických panelov získavajte elektrickú energiu priamo zo slnka.

Táto špičková technológia výroby elektriny zostúpila z kozmických výšin a zaujala dôležité miesto v oblasti zdrojov energie na Zemi. Prevádzka solárnych panelov je ekologicky čistá. Pri prevádzke nevznikajú plyny, popolček ani hluk znepríjemňujúci život. Tiež šetríme obmedzené zásoby energetických zdrojov ako je uhlie, ropa, zemný plyn či urán.

K nezávislej výrobe elektriny vám postačí solárny panel, regulátor, akumulátor a samozrejme všadeprítomné slnečné svetlo.

Funkcia fotovoltického systému je prostá. Svetlo dopadajúce na povrch solárneho panelu je premenené na elektrinu, ktorá sa uskladňuje v akumulátoroch. Takto získanú elektrickú energiu môžete použiť pre osvetlenie, televíziu, rádio, elektrické náradie, obehové čerpadlá, ale tiež pre poplašné zariadenia, pretože nedochádza k výpadkom prúdu. Túto elektrickú energiu využijete pre všetky spotrebiče s napájaním 24V. Ak potrebujete pripojiť bežný spotrebič na 220V, stačí medzi akumulátor a spomínaný spotrebič zapojiť napäťový menič. Bez obmedzenia potom môžete sledovať televíziu, s pripojeným videorekordérom či satelitným prijímačom, alebo počúvať vašu hi-fi vežu. V dielni potom nebudete mrhať časom pri čakaní na to, až spustia elektrinu.